« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
Pajat: Shkupi dhe Athina të shfrytëzojnë dritaren e hapur të mundësisë për zgjidhje
Edhe Lube Boshkovski këshilltarë i Zoran Zaevit, ja për çfarë do e këshillonë
Greqia edhe sot kaplohet nga shirat e rrëmbyeshëm
vershime-greqi.jpg

Në Greqi edhe sot do të vazhdojë moti i keq i shoqëruar me shira të rrëmbyeshëm dhe erë të fuqishme, kryesisht në rajone në pjesën kontinentale të shtetit, njoftuan mediat greke.

 

Meteorologët paralajmërojnë se stuhia “Zenon” e cila vjen prej Detit Mesdhe mbrëmë e goditi Greqinë. Pritet stuhia të sjellë valë të re të shirave të rrëmbyeshëm dhe erë si në fillim të javës, kur u shkaktuan përmbytje katastrofale pranë Athinës dhe në të cilat deri më tani jetën e humbën 16 persona.

 

Prej dje në Greqi janë shpallur tri ditë zie. Të gjitha shkollat në rajonin e Atikës janë mbyllur.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 15:35  | Z.H. | 740 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Lëndohen rëndë me armë zjarri dy ushtarë të ARM-së, një shqiptarë dhe një maqedonas
BDI nuk mbështet një propozim të LSDM-së në Parlament, ja cilin
Ligji i gjuhëve, kryeparlamentarët shqiptarë "kokë më kokë" në Prishtinë
Ali Ahmeti mbledhë sot sërish "kokat" e BDI-së në selin "blu"
« VIDEO » Sinani: "Zaev më tinzak se Gruevski"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.