« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Apple shet gjithë sasinë e iPhone X që në ditën e parë pas debutimit
apple_57.jpg

Disa paralajmërime të valës së dytë kanë filluar për iPhone X përpara dërgesave javën e ardhshme në 14 tregje, duke përfshirë, vendin e Samsung dhe LG.

Faqja e internetit e Apple për Korenë e Jugut aktualisht liston dy modele 64GB dhe 256GB si të padisponueshme për para-porosi. Agjensia e lajmeve Yonhap po raporton se transportuesit e vendit kanë marrë minuta të paktë për të shitur grumbullin fillestar të stoqeve. Analistët vlerësojnë se 100,000 njësi u janë ndarë rrjeteve, më pak se gjysma e numrit të njësive të iPhone 8 të vëna në dispozicion në kohën e lansimit.

Udhëheqësi i industrisë SK Telecom mori të enjten 3 minuta dhe mezi 2 minuta të premten për të kaluar nëpër inventarin e tzre kundrejt 20 minutash për iPhone 7. Konkurenti KT deklaroi publikisht se kishte 20,000 rezervime në 5 minuta.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 15:21  | L.E. | 623 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.