« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Cvetanov: Burgjet në Maqedoni janë ende me shqiptarë të pafajshëm
Kusigerska anoi nga Iliqi, Jovevski të ketë kujdes
Tre ndërmarje publike të qytetit të Shkupit bëhen me drejtorë të rinjë
013018afcf84fd53ed1be7bac0415c88_L1-670x361.jpg

Shkup, 17 nëntor - Janë emëruar drejtorë të rinjë në tre ndërmarjee publike të cilat janë në kompetencë të qytetit të Shkupit, transmeton Zhurnal.

Kristijan Çushkov është vendosur në krye të Ndërmarjes transportuese Publike, në "Ujësjellës" është vendosur Dushko Veskovski, ndërsa në ndërmarjen për rrugë shtetërore do të vendoset Senad Smailloviq.

Të gjithë drejtorët e rinjë janë nga kuadrot e LSDM-së.

Në NTP do të sillet sistem i ri për pagesë të biletave, gjë që shkaktoi pakënaqësi tek qytetarët, plan inicial për gasifikim të autobusëve dhe projekt për ndërtim të rrotës panoramike, të cilën drejtoria e re e qytetit planifikon ta stopojë.

Sa i përket ndërmarjeve tjera që janë në kompetencë të qytetit, ende nuk dihet se kush do të ulet në vendet e drejtorëve./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.11.2017, 11:16  | Z.H. | 12,487 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përfundon takimi mes Bilall Kasamit dhe Ziadin Selës, ja detajet
Mbaron mbledhja gjashtë orëshe e BDI-së, para Ahmetit llogari secili funksionarë
Borë dhe acarë deri në fund të muajt
Era e fortë rrëzon kamionin me targa të Tetovës
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.