« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Në Shkup 20 aksidente, tre persona lëndohen rëndë
mkk_2.jpg

Shkup, 16 nëntor- Tre persona janë lënduar më rëndë në tre nga gjithsej 20 aksidentet e regjistruara gjatë ditës së kaluar në rajonin e SPB Shkup. Në tetë aksidente më lehtë janë lënduar 13 persona, ndërsa në nëntë janë shkaktuar dëme materiale, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Gjatë ditës së djeshme policia rrugore ka zbuluar dhe sanksionuar numër më të madh të kundërvajtjeve. Njëzet e katër shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se sa e lejuara. Gjashtë persona janë shkyçur nga komunikacioni: dy për shkak të drejtimit të automjetit nën ndikim të alkoolit, tre e kanë drejtuar automjetin para se të përfitojnë të drejtën e drejtimit të automjetit dhe një shofer fillestar. Janë sanksionuar 71 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Me ndihmën e automjetit special të karrotrecit, janë larguar 69 automjete.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 09:48  | L.E. | 649 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.