« Zhurnal mëson » Afrim Gashi gjatë javës takim me Zoran Zaevin, bisedime për hyrje në qeveri
Fejziu: Zgjidhja e çështjes së emrit do të qartësoj të ardhemn e Maqedonisë
« Analistët » Pas ligjit të shqipes, sfida e partive shqiptare mbetet unifikimi i veprimit politik
« Analizë » Kazani politik në Maqedoni po "zien"
Zvogëlohet puna e punëtorëve të ndërtimit jashtë Maqedonisë
mkk_3.jpg

Shkup, 16 nëntor- Në periudhën janar - shtator të këtij viti vlera e përgjithshme e punëve të deritanishme ndërtimore arrin 2.303.553.000 denarë, që është për 16,6 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës.

Në nëntë muajt e parë të sivjetëm, operativa ndërtimore nga Maqedonia jashtë vendit ka kryer punë ndërtimore në vlerë të përgjithshme prej 1. 237. 687.000 denarësh, që është për 38,8 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti paraprak. Në atë periudhë është vërejtur vëllim i rritur i punëve të kryera ndërtimore në Holandë.

 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 14:48  | L.E. | 935 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Dokument » Talat Xhaferi mund të dekreton Ligjin e gjuhëve, ngjashëm veproi edhe Tito Petkovski në vitin 1997
Bora befason Maqedoninë, ja ku bie për momentin
Xhaferi flet shqip, Zaev dhe Ivanov ende jo!
E dini datën kur do ndryshojë ora këtë muaj?
Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.