« Projektligji për noterët » Shehu: Të lihet alternativë zgjidhje për qytetarët; Mehmeti: Kemi autorizim vetëm për..
Zv.kryeministrat me paga sa të ministrave
MPB demanton: Nuk është vendosur flamuri shqiptarë në Bogorodicë
« Video » Mimi Kodheli: Ligji i gjuhëve hap rrugët euro-integruese të Maqedonisë
Padi penale kundër tre personave për shitje të drogës
droga_5.jpg

Shkup, 16 nëntor- Policia e Shtipit ngriti padi penale kundër S.S  (22) nga Kumanova, D.D (23) nga fshati Kuçiçino, komuna Çeshinovë Obleshevë dhe T.Š (21) nga Velesi, tre me qëndrim të përkohshëm në Shtip, për shkak të dyshimit se ata kanë kryer vepër penale "prodhim të paautorizuar dhe lëshim për qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorë".

Sipas MPB-së, pasi paraprakisht janë dakorduar në mënyrë të paautorizuar të blejnë një sasie më të madhe të drogës marijuanë, pardje (14.11) S.S dhe D.D me automjet udhëtimi "Volksfagen Vento" me targa të Shtipit, i drejtuar nga I.V (29) nga Shtipi, është nisur për në Kumanovë. Atje prej një personi të panjohur kanë blerë sasi më të madhe të drogës marijuanë, pas ç'ka e kanë transportuar marijuanën në Shtip, gjegjësisht në një shtëpi në rr. "Sutjeska" ku me qira ka qëndruar i denoncuari i tretë T.SH.

Gjykatësi në procedurë paraprake të denoncuarve u caktoi masën paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditëve. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 13:30  | L.E. | 1,747 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Flet ish ministri i brendshëm » Boshkoski: Ligji i gjuhëve pjesë e konfliktit 2001 kur edhe u caktua fati i Maqedonisë
Bandat në Ekuador likuidojnë Fadil Kaçaqin dhe bashkëshorten e tij Fatimen
Pse i’u ndërrua emri gadishullit nga Ilirian në Ballkan?
Zëvendëskryeministri Osmani përmes video-mesazhit në rrjetin social Facebook iu kundërpërgjigj ambasadorit francez në Shkup (VIDEO)
Assad del nga strofulla e tij e fshehtë, viziton ushtarët në Guta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.