« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
Mbështeten reformat në arsim, kërkohet përdorimi i abetares së unifikuar
Hoyt Yee: Tani është koha që të zgjidhet kontesti me emrin
Xhaferi porosi Ademit dhe Manojllovskit: Nëse doni të flisni për Tetovën, shkoni në Tetovë!
dzaferi-mikrofoni_1.jpg

Shkup, 14 nëntor - Pas debatit të gjatë në sallën e Kuvendit mes deputetit të BDI-së, Xhevat Ademi dhe atij nga VMRO-DPMNE, Goran Manojllovski, nëse ka numër të mjaftueshëm të funksionarëve maqedonas në Tetovë, kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi me mbyllje të mikrofonit ua ndërpreu debatin me çka u tha që nëse duan të bisedojnë për çështje të tilla atëherë duhet të ulen në ndonjë kafene në Tetovë, njofton Zhurnal.

Goran Manojllovski në drejtimin e tij për Ligin për përdorimin e gjuhëve tha se ky vendim ligjor nuk është i zbatueshëm, nuk do ti afrojë maqedonasit dhe shqiptarët mirëpo përkundrazi do të krijojë mosbesim dhe frikë tek qytetarët nga dy komunitetet etnike.

Xhevat Ademi nga ana tjetër replikoi se këto akuza që i bënë Manojllovski nuk janë të vërteta, gjegjësisht se në Tetovë, ka mjaftueshëm funksionarë maqedonas në pozita kyçe./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 14.11.2017, 15:43  | Z.H. | 8,530 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Zhurnal mëson » Më 11 mars Sela rikandidohet për kreun e ASH, ja emrat e nënkryetarëve të partisë
‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka
Mbi 10 kandidat pretendojnë për kryeshef policie në Tetovë
Greta shfaq të pasmet e mëdha (FOTO)
Për grafitin e hartës së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë u dënuan 4 shqiptar, a do të dënon shteti autorët e grafitit “Vdekje për Shqiptarët”?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.