“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Debati për ligjin e gjuhës vazhdon nesër, për opozitën është jokushtetues
sobranie1_31-11-_1.jpg

Shkup, 13 nëntor - Në seancën e sotme është debatuar për përdorimin e ligjit të gjuhëve ndërkohë që pushteti kërkon që të tejkalohen dallimet dhe të gjindet zgjidhje e përbashkët derisa opozita thekson se ligji është i panevojshëm, transmeton Zhurnal.mk

"Ju themi të pregaditni amandamente, dhe ne do e bëjmë për ligjin të jetë më efikas dhe efektiv", kështu i ka replikuar Hari Lokvenec deputetit Vlatko Gjorcev.

Gjorcev në anën tjetër ka thënë se ligji nuk është ratifikuar nga qytetarët sepse ato kanë votuar nuk e kanë ditur me zgjidhjen që tash po propozohet.

Debati për përdorimin e ligjit të gjuhëve do të vazhdojë nesër me fillim në ora 12:00.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.11.2017, 20:25  | T.E. | 923 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.