Debati për ligjin e gjuhës vazhdon nesër, për opozitën është jokushtetues
maqedonia
Debati për ligjin e gjuhës vazhdon nesër, për opozitën është jokushtetues

Debati për ligjin e gjuhës vazhdon nesër, për opozitën është jokushtetues

Shkup, 13 nëntor - Në seancën e sotme është debatuar për përdorimin e ligjit të gjuhëve ndërkohë që pushteti kërkon që të tejkalohen dallimet dhe të gjindet zgjidhje e përbashkët derisa opozita thekson se ligji është i panevojshëm, transmeton Zhurnal.mk

"Ju themi të pregaditni amandamente, dhe ne do e bëjmë për ligjin të jetë më efikas dhe efektiv", kështu i ka replikuar Hari Lokvenec deputetit Vlatko Gjorcev.

Gjorcev në anën tjetër ka thënë se ligji nuk është ratifikuar nga qytetarët sepse ato kanë votuar nuk e kanë ditur me zgjidhjen që tash po propozohet.

Debati për përdorimin e ligjit të gjuhëve do të vazhdojë nesër me fillim në ora 12:00.

© ZHURNAL 13.11.2017, 20:25 | T.E. | 1,287 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."