Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër
receta
Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

Nevojiten:

▪ 400 g biftek,

▪ 0,2 dl ajkë e ëmbël,

▪ 30 g piper të gjelbër i bluar trashë apo i shtypur,

▪ 0,1 dl verë e bardhë,

▪ 10 g gjalpë,

▪ kripë,

▪ pak lëng limoni.

 

Përgatitja:

Piqeni biftekun i cili ka qëndruar në temperaturë dhome në skarë dhe hiqeni anash së paku 10 minuta.

Në shporet zieni verën e bardhë me piperin e gjelbër derisa vera të avullojë ndërkaq piper të zbutet.

Ndaras tundni gjalpin me ajkën e ëmbël, shtoni piperin e zbutur, kripën dhe lëngun e limonit.

 

Biftekun servireni me shtesa nga perimet dhe sipas dëshirës qitni salcë./Telegrafi.

© ZHURNAL 31.10.2017, 14:04 | L.E. | 1,737 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."