Prokuroria nesër merr në pyetje deputetët Mukoski dhe Vasilevski
maqedonia
Prokuroria nesër merr në pyetje deputetët Mukoski dhe Vasilevski

Prokuroria nesër merr në pyetje deputetët Mukoski dhe Vasilevski

Shkup, 23 tetor - Nesër, prokuroria publike ka bërë ftesë për të dhënë dëshmitë e tyre deputetët Kërsto Mukoski dhe Sasho Vasilevski, njofton Zhurnal.mk

Të dy deputetët akuzohen se më 27 prill të këtij viti kanë hapur dyert e kuvendit që aty të futen protestuesit e dhunshëm të cilët vunë në shënjestër deputetët e shumicës parlamentare ku pati disa të plagosur rëndë.

Nga kamerat e sigurisë u pa se si Mukoski dhe Vasilevski pasi hapin dyert drejtojnë turmën e tërbuar drejt sallës së konferencave ku ishin të pranishëm deputetët e shumicës parlamentare.

© ZHURNAL 23.10.2017, 22:36 | T.E. | 1,961 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."