Viti Skënderbeut, një sukses për shqiptarët e Maqedonisë
Qeveria ndjenjë keqardhje për vendimin e Ivanovit: Me këtë ligj avancohet përdorimi i..
Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, avancim i demokracisë në Maqedoni
« Skandaloze » Përplot 5 ditë, drejtoria e Ujësjellësit nuk merr asnjë masë mbi defektin në fsh. Hasanbeg, për sanim të një gype të shpërthyer
bd314017-fd36-4492-aab0-be4ce35b7765.jpg

Shkup, 23 tetor - Sot ne Agjencine e Lajmeve Zhurnal, ka arritur në ankesë nga banorët e lagjës Hasanbeg të Shkupit, gjegjësisht rruga "Fushtanska" duke kritikuar Drejtorin e Ujësjellësit, se ka 5 ditë që presin që të regullohet defekti, se plasja e një gypi të ujit, ka kapluar vërshimi i madh disa shtepi, por nga ujësjellësit, edhe pse banorët thonë se mbi 10 herë kanë paraqitur rastin/defektin, por deri më sot nuk ka pasur asnjë përgjigje, ndërsa banorët nuk dijnë ç'të ndërmarim me.

Më kontaktin nga Zhurnal, banorët duke shprehur shqetsimin e tyre, duke theksuar se kjo është një "skandal" që përplotë 5 ditë asgjë nuk është ndërmar deri në këtë moment.

"Jam banorë i këtij rajoni dhe këtu pikërisht në këtë punkt, ku ka shpërthyër gypa e ujit, jam dhe unë  i goditur në këtë dëm që mbi 5 ditë po presim nga ujësjellësit që të vijnë e ta regullojnë problemin, por ja deri në këtë moment, ende askush sështë paraqitur, edhe pse deri tani mbi 10 herë kemi telefonuar mbi problemin, por kotë. Ne sinqerisht nuk e kuptojmë se si është kjo e mundur që tërë ky ujë që rrjedh këtej, dhe duke i njoftuar se ka shpërthyër gypa kryesore, gjë që i riparimi i takon kësaj drejtorie, ata mos të ndërmarin asgje, dhe të lënë banorët në hallë të madh", tha një banor nga rruga Fushtanska.

Banorët apelojnë deri te drejtoria që sa më parë të ndërmeren masa për të sanuar defektin, dhe ndal dëmin që po u bëhet banorëve të Hasanbegut.

Fotoja e lajmit është vetëm një lustrim nga fsh Hasanbeg

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 13:04  | Xh.I. | 865 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet
Vajza e Mahmut Feratit i fut të pa njohurit në shtëpi
Vulin: Ushtria serbe është gati për ndërhyrje
Flet studiuesja e Institutit të Krimeve të Luftës: Ja kush qëndron prapa vrasjes së Ivanoviqit
Angela Martini publikon video intime, modelja shfaqet përvëluese
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.