"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Ivanov uron qytetarët për ditën e Luftës Revolucionare Maqedonase
Ivanov-pretsedatel_1.jpg

Shkup, 23 tetor -  Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorgje Ivanov dërgoi urime për qytetarët për 23 Tetorin, si ditë e Luftës Revolucionare të Maqedonisë, në të cilën theksohet se ky kremtim i kësaj feste është simbol i betejës shumë shekullore i popullit maqedonas për liri, shtet dhe mëvetësi, transmeton Zhurnal.

“Rrënjët e luftës revolucionare maqedonase me formimin e Organizatës Revolucionare Maqedonase, më 23 Tetor në vitin  1983, kur gjashtë maqedonas i bashkoi një vision që të përmbushin ëndrrën shekullore, Maqedoni të lirë.Rruga për liri është përmbushur me sfida, por  forcën e gjetën për të vazhduar  dhe ballafaquar para vështirësive në idealin e tyre”.

 Ivanov më tej thekson, se përgjegjësia jonë është që tju japim respekt luftëtarëve tonë për liri dhe pamvarësi, dhe të ndjekim rrugën e tyre.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 10:51  | I.XH | 753 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.