« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Ushqimet më të çuditshme japoneze, vështirë do guxonit t’i shijoni (Foto)
ushqim_4.jpg

Sushi është një ushqim tradicional në Japoni, i popullarizuar dhe pëlqehet në tërë botën.

Por, shumë ushqime japoneze, nuk do të pëlqeheshin dhe vështirë se dikush do të provonte t’i shijonte, pasi janë shumë të çuditshme dhe të pazakonta, transmeton Telegrafi.Të brendshmet e pulës, kallamari ende të gjallë apo peshk i mykur, janë disa nga pjatat që shërbehen si specialitet.

“Insekte të fermentuara dhe oriz me bari deti, nuk do të doja t’i shihja kurrë, aq më pak t’i shijoja” ka qenë një koment lidhur me këto përgatitje.

Imazhet e postuara më poshtë, shfaqin gatesat shumë të pëlqyera nga japonezët. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 10:06  | L.E. | 798 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.