“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Pica e shqiptarit më e mira në Britani të Madhe
PICA_2.jpg

Pica e një shqiptari është zgjedhur më e mira në Britani të Madhe.

Nicola Rexha ishte në mesin e 13 picamenëve më të mirë në vitin e dytë të garës “National Pizza Awards” që mbahet në Britani të Madhe, transmeton Koha.net.Pica “Di Bosco for Pappa Roma” ka marrë çmimin si Pica e Vitit në Britani të Madhe.

Pica e shqiptarit është vlerësuar si më e mira për “kualitetin e lartë, balancin e përsosur të përbërësve”.

Pas çmimit që ka marrë, Rexha ka sqaruar se përse vendosi të gatuante këtë picë.

“Ne zakonisht gatuajmë në bazë të stinës dhe tani jemi në sezonin e kërpudhave, prandaj për Di Boscon përdorëm kërpudha të egra, zhardhok, straciatella dhe proshutë”, ka thënë Rexha.

“Krejt këto janë me kualitet të lartë dhe të zgjedhura në stinën dhe kohën e duhur që janë edhe frymëzim për këtë picë. Thjesht më pëlqen zhardhoku i kërpudhave.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 09:47  | L.E. | 968 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.