“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Zaev: Kam mirëkuptim për veprimet e Ziadin Selës, vazhdojmë tutje së bashku
SmartSelectImage_2017-10-21-23-30-33.jpg

Shkup, 21 tetor - Kryeministri Zaev i pyetur për Koalicionin për Zgjedhjet Lokale mes Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa, ai tha se kjo nuk do te ndikonte në relacionet mes LSDM dhe Aleancës për Shqiptarët, sepse ajo është i nivelit lokal, dhe aspak nuk e rrezikon konceptin reformues të qeverisë së RM ai u përgjigj:

“Kam mirëkuptim. Me siguri janë pajtuar për programin në nivel lokal dhe kjo është krejt në rregullt. Ne në koalicion jemi me BDI-në dhe i përkrahim kandidatët e saj në ato komuna. Kështu që nuk shoh se kjo mund të ndikojë, përveç nëse Ziadin Sela dhe partia e tij vendosin të dalin. Mua më vjen mirë, ashtu siç e konfirmoi edhe ai, se do të mbetet në qeveri, kështu që vazhdojmë më tutje. Unë e di se shumica parlamentare do të forcohet akoma më shumë”, tha Kryeministri Zoran Zaev.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 23:23  | B.M. | 7,822 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.