“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
05_33.jpg

Shkup, 21 tetor - Edhe Partia për Ardhmëri Evropiane (PAE) e biznismenit të njohur Fiat Canovski do të mbështesë kandidatin e BDI-së për kreun e Komunës së Strugës, Ramiz Merko bëjn të ditur burime partiake për Zhurnal.mk

Si mëson Zhurnal para takimit të kryeministrit Zaev dhe Merkos me qytetarët e Strugës që pritet të mbahet këto ditë në Strugë, është realizuar një rakimi midis Merkos dhe Canovskit i cili i ka premtuar mbështetje në rrethinë e dytë të zgjedhjeve kandidatit të BDI-së.

Përndryshe Canovski dhe partia e tij është pjesë e koalicionit të partive që janë rreth LSDM-së, ndërsa vetë canovski në zgjedhjet lokale të vitit 2009 ishte një nga pretendetët për kreun e Strugës ku arriti të marrë një numët të madh votash. 

Ai në rrëthinë e Strugës po edhe me gjërë në mesin e maqedonasëve-mysliman ka ndikim të madh ndërsa në Strugë ai pa problem mund të arrijë të siguroi mbi 4 mijë vota.

Sipas kësaj matematike, Merko me mbështetjen e Canovskit dhe LSDM-së dhe votat e militanëtëve dhe aktivistëve të BDI-së mund të jetë supriza e zgjedhjeve lokale.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 22:38  | D.J. | 15,451 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.