Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës
maqedonia
Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës

Fiat Canovski mbështet Ramiz Merkon për kreun e Strugës

Shkup, 21 tetor - Edhe Partia për Ardhmëri Evropiane (PAE) e biznismenit të njohur Fiat Canovski do të mbështesë kandidatin e BDI-së për kreun e Komunës së Strugës, Ramiz Merko bëjn të ditur burime partiake për Zhurnal.mk

Si mëson Zhurnal para takimit të kryeministrit Zaev dhe Merkos me qytetarët e Strugës që pritet të mbahet këto ditë në Strugë, është realizuar një rakimi midis Merkos dhe Canovskit i cili i ka premtuar mbështetje në rrethinë e dytë të zgjedhjeve kandidatit të BDI-së.

Përndryshe Canovski dhe partia e tij është pjesë e koalicionit të partive që janë rreth LSDM-së, ndërsa vetë canovski në zgjedhjet lokale të vitit 2009 ishte një nga pretendetët për kreun e Strugës ku arriti të marrë një numët të madh votash. 

Ai në rrëthinë e Strugës po edhe me gjërë në mesin e maqedonasëve-mysliman ka ndikim të madh ndërsa në Strugë ai pa problem mund të arrijë të siguroi mbi 4 mijë vota.

Sipas kësaj matematike, Merko me mbështetjen e Canovskit dhe LSDM-së dhe votat e militanëtëve dhe aktivistëve të BDI-së mund të jetë supriza e zgjedhjeve lokale.

 

© ZHURNAL 21.10.2017, 22:38 | D.J. | 16,339 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."