Viti Skënderbeut, një sukses për shqiptarët e Maqedonisë
Qeveria ndjenjë keqardhje për vendimin e Ivanovit: Me këtë ligj avancohet përdorimi i..
Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, avancim i demokracisë në Maqedoni
Deri tash nuk është dorëzuar asnjë padi nga partitë në Gjykatën administrative
upraven-sud.jpg

Shkup, 21 tetor - Deri sot në ora 12 nuk është dorëzuar asnjë padi nga partitë kundër vendimeve të KSHZ mbi ankesat në rrethin e parë të zgjedhjeve lokale që u mbajtën ditën e diel, bëjnë të ditur nga Gjykata administrative transmeton Zhurnal.mk

Afati për partitë që të dorëzojnë padi në gjykatën administrative është 24 orë dhe skadon në mesnatë duke pasur parasysh që KSHZ sonte të dorëzojë vendimet tek partitë politike mbi ankesat e dorëzuara.

Snezhana Kiprovska nga gjykata administrative informon se mbrëmë në gjykatë ka arritur padi nga Gjorgji Sharkovski kundër një vendimi në Krivogashtan lidhur me listën e këshilltarëve dhe këshilli gjyqësorë është duke e shqyrtuar atë.

KSHZ më parë kishte hedhur poshtë ankesat e VMRO, ASH, TMRO dhe Të majtës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 13:12  | T.E. | 667 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet
Vajza e Mahmut Feratit i fut të pa njohurit në shtëpi
Vulin: Ushtria serbe është gati për ndërhyrje
Flet studiuesja e Institutit të Krimeve të Luftës: Ja kush qëndron prapa vrasjes së Ivanoviqit
Angela Martini publikon video intime, modelja shfaqet përvëluese
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.