« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Asamble e përgjithshme e inxhinierëve evropianë në Shkup
133921930.jpg

Shkup, 21 tetor - Shkupi sot është organizator i Asamblesë së 14-të të përgjithshme të Asociacionit evropian të odave inxhiniere (ECEC).

Kuvendi e organizon Odën e arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar, ndërsa patronat është presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Në Asamblenë e përgjithshme do të jenë të pranishëm presidentët e të gjitha odave inxhiniere evropiane.

Organizatorët paralajmërojnë fjalim, të presidentit Ivanov, deklarata të kryetarit të Asociacionit evropian të odave inxhiniere Çërtomir Remec dhe kryetarit të Odës së arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar të Maqedonisë, Mile Dimitrievski, si dhe prania e ministrit pa portofol, i angazhuar për përmirësimin e klimës investuese për ndërmarrjet vendore Zoran Shapuriq.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 11:58  | T.E. | 512 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.