“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maq..
Zoti Ahmeti, kërkuat emra, shkarko ministrin e ekonomisë Bekteshin, kërcënoi median d..
Ja përse Muhamed Zeqiri me mbështetje të madhe për Visarin e BDI-së, dhe jo kandidatin "Zekën e Abisë"!
Mukiiii222.jpg

Shkup, 21 tetor - Deputeti shqiptarë i LSDM-së Muhamed Zeqiri i ka dal në mbështetje jashtëzakonisht të madhe, Visar Ganiut kandidatit për kreun e komunës së Çairit, se edhe vet kryeministri, lideri i tij i'a beson sinqeritetit dhe ndershmërinë e Visarit. Dhe ai përmes një komenti në rrjetin social facebook, Zeqiri sqaron të gjitha duke mos lënë vend për dyshime, transmeton Zhurnal.mk

Zeqiri së pari vlerëson se Visari është një personalitet i pastër si loti, por edhe kontributi i tij ndërvite dhe puna me rininë e Çairit bën që Zeqiri t'i besojë akoma më shumë dhe të mbështesë në këtë garë atë.

Madje edhe lideri i BDI-së Ali Ahmeti si duket ka bërë përzgjedhjen e duhur për kreun e komunës pasiqë të gjithë kanë besim se Visari do e ndryshojë Çairin.

Pas gjithë këtyre atributeve që ka kandidati i BDI-së për kreun e komunës së Çairit, mbështetje të fuqishme deputeti i LSDM Muhamed Zeqiri pasiqë e ka përshkruar Visarin si një figurë e pastër për të udhëhequr komunën por edhe programin 'kontrata' të cilin program e parapëlqen dhe deputeti Zeqiri edhe pse është tashmë pjesë e një partie maqedonase, por që thotë se ky plan program është për të mirën e banorëve të Çairit.

Zeqiri mes tjerave beson edhe tek fjalët dhe betimi i Visarit se do e bëj më të mirën e mundëshme për banorët e Çairit.

Madje, në një bisedë të shkurtë me Muhamed Zeqirin, i cili deri dje ishte më i zëshmi dhe më kritiku ndaj BDI-së, thotë se tani përkrahja e tij nuk shkon për kriminelët por shkon pikërisht për personalitetin e Visar Ganiut si individ dhe duke i'a besuar atij ndryshimin e madh që pritet ta bëj në Çair, andaj dhe apelon që të votohët Vsiar ganiu dhe jo kiminelet, duke aluduar në "Zeka i Abisë", për të cilin ka dyshime se fshehurazi bashkëpunon me VMRO-n.

Në vijim Zhurnal ua sjell edhe statusin e plotë të Muhamed Zeqirin

“#MeVisarin sepse u deshmua se mund te fitohet edhe pa ndihmen e grupeve te caktuara kriminele qe udhehiqnin BDI-ne ne Çair e qe pesuan rend me 11 dhjetor

#MeVisarin sepse vendi i bandave nuk eshte ne shoqeri po duhet perfunduar atje ku e kane vendin

#MeVisarin sepse duhet ti jepet shans njerezve qe dijn dhe kane kapaciet per te udhehequr institucionet

#MeVisarin sepse do te kete mbeshtetjen e plote edhe te kryetarit te ri te Shkupit Petre Shilegov

#MeVisarin sepse bashke do te ndryshojm Çairin

#MeVisarin sepse nuk duhet lejuar te fitoje kandidat i cili ka perkrahjen e VMRO DPMNE-se”

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 00:50  | B.M. | 19,516 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Në korrik Maqedonia merrë ftesë, por nuk do të jetë anëtare e NATO-s?!
Revoltohet diaspora shqiptare, ministri Edmond Ademi kujdeset vetëm për diasporën maqedonase
« Rast social » Muamer Alili vuan nga epilepsia, tromboza e sëmundjet e zemrës, kërkon ndihmë
“Në luftën e Perëndimit me Rusinë, Ballkani do të jetë fushëbeteja”
Ndahet nga jeta gazetarja e njohur nga Shkupi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.