Ministrat prapa "kuintave", Zaev në rolin kryesor
Procesi i integrimit është i vështirë, sepse Ballkani Perëndimorë nuk po shkëputet ng..
« Analistët » Nimic vjen në Shkup për të dëgjuar se çfarë thonë për propozimet e tij
« Analizë » Djegia e flamurit të BE-së, akt primitiv, nuk e ndal dot rrugëtimin euro-atlantik të ..
DJI prezantoi kamerën e re premium
dj_14.jpg

Prodhuesi i popullarizuar i dronëve, kompania DJI, ka prezantuar kamerën e re, e cila do të punojë në tandem me dronin Inspire 2.

Kamera e re quhet Super 35 Zenmuse X7 dhe vjen me një sërë përmirësimesh, të cilat e bëjnë pajisjen perfekte për xhirim kualitativ nga ajri.

Zenmuse 7 ka sensor të ri Super 35mm, i cili ofron xhirim 6K CinemaDNG RAW ose 5.2K Apple ProRes deri në 30 FPS, dhe xhirim 3.9K CinemaDNG RAW ose 2.7K ProRes deri 59.94 FPS.

Po ashtu është i mundshëm edhe xhirimi i fotografive 24 MP DNG me ndihmën e sensorëve më të mëdhenj APS-C.

Kamera DJI Super 35 Zenmuse X7 do të jetë e pranishme nga nëntori me çmim prej 2699 dollarësh, derisa objektivi ka çmim fillestar prej  1299 dollarësh.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 09:51  | L.E. | 299 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Kim Kardashian mori dhuratë nga ky shqiptar pasi u bë nënë për herë të tretë
Pas fotove nudo, Bleona Qereti mbulohet dhe falë namaz (Foto)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.