Viti Skënderbeut, një sukses për shqiptarët e Maqedonisë
Qeveria ndjenjë keqardhje për vendimin e Ivanovit: Me këtë ligj avancohet përdorimi i..
Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, avancim i demokracisë në Maqedoni
Tre të lënduar gjatë incidentit në një autobus qyteti në Shkup
133919965.jpg

Shkup, 20 tetor - Tre persona janë lënduar mbrëmë rreth orës 21 në stacionin e autobusit tek 26 korriku në Bit Pazar kur  disa  vandalë e prishën rendin dhe qetësinë dhe sulmuan udhëtarë në autobusin e qytetit numër 50.

Siç njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme Brendshme "incidenti ndodhi në katin e sipërm të autobusit ku ndodhi përleshja, e cila më pas vazhdoi edhe në katin e poshtëm të autobusit.

Një nga pjesëmarrësit në përleshja kapi timonin e shoferit dhe shkaktoi një aksident, gjegjësisht autobusi goditi një autobus privat me numrin 20.

"Pasi u hapën dyert e autobusit, huliganët vazhduan rrahjen tek ndalesa, por pas ardhjes së oficerëve të policisë, huliganët ikën në drejtime të ndryshme",thuhet në njoftimin e policisë së Shkupit.

Tre personat e lënduar me ambulancë u transferuan në Qendrën E Urgjencës.  

Deri tani, është arrestuar një person me inicialet R.B. dhe po merren masa për ndriçimin e plotë të rastit dhe identifikimin e të gjithë pjesëmarrësve në dhunë, shtohet në njoftimi e policisë. 

UPDATE: 20.10.2017 09:39:00

### 19.10.2017 22:40:00

Lajmi i fundit Rrahje masive në Bit Pazar, tifozët e Vardarit shkatërrojnë gjithçka para tyre
autobusi-thyer.jpg

Shkup, 19 tetor - Para pak çastesh ka ndodhur një rrahje masive në afërsi të tregut të Bit Pazarit. Sipas informatave tona bëhet fjalë për përleshjen e tifozëve të Vardarit me gjithçka që u ka dalë përpara.

Deri tek incidenti ka ardhur pasi tifozët e Vardarit të dëshpëruar nga humbja e madhe që ka pësuar ekipi i tyre Vardari nga Real Sociedat 0:6, kanë sulmuar çdo gjë që kanë gjetur para tyre, duke thyer dhe demoluar edhe autobusët urban, por kanë sulmuar edhe personat që kanë hasur në rrugë. Raportohet edhe për të lënduar, megjithatë numri i saktë i tyre nuk dihet akoma.

Alsat mëson se për të qetësuar situatën kanë ndërhyrë edhe forcat speciale, ndihma e shpejtë dhe zjarrfikësit.

 19.10.2017, 22:40  | 58 | 7,125 i lexuar

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet
Vajza e Mahmut Feratit i fut të pa njohurit në shtëpi
Vulin: Ushtria serbe është gati për ndërhyrje
Flet studiuesja e Institutit të Krimeve të Luftës: Ja kush qëndron prapa vrasjes së Ivanoviqit
Angela Martini publikon video intime, modelja shfaqet përvëluese
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.