« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Letra e çuditshme e Kim Jong-ut, dërguar qeverisë australiane
auto_kim_jongu1508483231.jpg

Koreja Veriore ka postuar një letër që i drejtuar qeverisë australiane, duke i kërkuar asaj që t’ia kthej shpinën Shteteve të Bashkuara, raporton Daily star, përcjell “Bota sot”.

 

Letra e çuditshme e hapur - e botuar nga Fairfax - u dërgua në Oz nëpërmjet ambasadës së Koresë së Veriut në kryeqytetin indonezian të Xhakartës dhe vjen vetëm disa ditë pasi Koreja e Veriut kërcënoi Australinë me luftë.

 

Në këtë letër thuhet se Komiteti i Jashtëm i Veriut "dënon me hidhërim vërejtjet e pakujdesshme të Trump si një fyerje të patolerueshme për popullin korean.

 

Ajo vazhdon: "Nga dita e parë e zyrës së tij, Trump është angazhuar në praktikë të lartë dhe arbitrare, duke hequr ligjet dhe marrëveshjet ndërkombëtare që shkaktojnë pakënaqësinë e tij ndaj 'parimit të parë të SHBA', lartësinë e mënyrës amerikane të menduarit që është më e mira nëse SHBA”.

 

"Nëse Trump mendon se ai do të sjellë shtetin tonë në gjunjë nga një fuqi bërthamore, nëpërmjet kërcënimit të luftës bërthamore, do të jetë një gabim i madh dhe një shprehje e injorancës".

 

Letra pastaj pretendon se Shtetet e Bashkuara "kanë gatuar rezolutën e sanksioneve të paligjshme" kundër DPRK-së për të mohuar të drejtën elementare për ekzistencën e popullit të Koresë dhe për të kontrolluar zhvillimin normal të tyre ekonomik duke shkelur kartën e paprekshme të OKB-së duke abuzuar me Këshillin e Sigurimit të OKB-së. "

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 09:18  | Z.H. | 1,203 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.