« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
"Zeqa i abisë" humbi betejen me votuesit shqiptar, shpetim kërkon me reklama "shkinisht"
2255.jpg

Shkup, 20 tetor - Kandidati i Lëvizjes BESA për kreun e komunës së Çairit, Zeqirija Ibrahimi pasi që në rrethinë e parë të zgjedhjeve lokale e humbi betejen midis votuesve shqiptarë nga kandidati i BDI-së, Visar Ganiu me një epërsi shumë të madhe në vota, tanimë në prag të rrethitë të dytë të zgjedhjeve lokale, flitet se ka filluar të trokasë nëpër dyert e maqedonasve për të marrë ndonjë votë me tepër e jo për të fituar zgjedhjet.

Ai deri dje akuzonte, Ganiun se po e mbështet LSDM-ja dhe se ai i ka votat e pastërta shqiptare. Ndërsa veprimi i tij i fundit bije ndesh me këto deklarime. 

Qytetarë të Çairit, të cilët kandidatin e BESëS, e quajn "Zeqa i abisë" thonë se ai po troket në do derë të maqedonsve duke ju kërkuar votën por në shumicën e rasteve nuk i hapet dera dhe refuzohet prezentimi i tij. Ai madje sipas tyre është braktisur edhe nga bashkëpartiakët e tij të cilët nuk e shoqërojnë në aktivitetet e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 22:37  | D.J. | 6,166 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.