« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Pse u shemb "Shtëpia e Qazim bej Vlorës" z.Sela? Pyesin qytetarët
zbulimi-i-pllakes-c1200x600.jpg

Shkup, 20 tetor - Qytetarët e Strugës dita ditës janë duke shprehur paknaqësit e tyre dhe revoltun ndaj ish-kryetarit të Strugës, deputetit të tyre dhe tanimë pretendentit për kreun e komunës së Strugës, Ziadin Sela. Ato thonë se duke u marrë Sela me politika të mëdha ka harruar hallin dhe gjendjen në të cilën është Struga, qyteti i turizmit dhe poezisë. Krahës shumë dështimeve të Selës në nivel lokal ata janë të shqetësuar edhe për ruajtjen e trashigimisë kulturore të Strugës.

Nëpërmjet një letre dërguar në adresë të Agjencisë së Lajmeve Zhurnal ata pyesin Selën dhe historianin Nebi Dervishi, Pse i vetmi monument kombëtar në qytetit e Strugës, "Shtepia e Qazim Bej Vlorës u shemb?

"Qytetar të Komunës së Strugës, dëshirojnë që ti parashtrojnë një pyetje "patriotit" Ziadin Sela dhe historianit të tij Prof.Dr.Nebi Dervishit. Pse i vetmi monument kombetar në qytetit e Strugës , "Shtëpia e Qazim Bej Vlorës" prej kur ky "patriot" para 6 muajve e shpalli "Muze kombetar", pikërisht në ditën kur shqiptarët votonin kjo shtëpi u shemb?! Me siguri, se për interesa personale?! Apo gabim ?! Deri ku mund te shkoj ky "patriotizëm"i rrejshëm i këtij njeriu, që për interesa personale nuk bën  kompromis as edhe për vlerat historike kombëtare?!", shkruan në letrën e dërguar në Zhurnal nga disa qytetarët e Strugës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 21:53  | D.J. | 12,112 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.