« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
« Zhurnal mëson » Thaçi i ka dhënë "besën" Zaevit se mund të llogarisë në mbështetjen e PDSH-së
Thaci-Zaev-Zhurnal.jpg

Shkup, 20 tetor - Vetë Menduh Thaçi në një takim të tyre të fundit i ka thënë kryeministrit Zoran Zaev se mund të llogarisë në mbështetjen e tij dhe PDSH-së, thonë burime të larta partiake për Zhurnal

"Në rast se pas zgjedhjeve lokale vjen deri te rikomponimi i Qevrisë, ndërsa Zaev përshëndetet me Ziadin Selën, në pozitat që kishte Sela do të ulet pikërisht PDSH-ja për farë është biseduar me Thaçin. Me kyçjen eventuale të Thaçit në Qeveri, do të duhet të bëhet një ndarje e re e kolaçit qeveritar", thonë burime partiake për Zhurnal.

Nga Qeveria e Maqedonisë nuk kanë komentuar më shumë vetëm se për Zhurnal thonë se "rikomponimi i Qeverisë është në rend dite".

Ndërsa vetë kryeministri Zaev ka deklaruar se dyert e Qeverisë janë të hapura për PDSH-në me çka fillon edhe procesi i rikomponimit të Qeverisë. 

Jozyrtarisht mësohet se Alenca për Shqiptarët (ASH), pas zgjedhjeve lokale me vetë inkuadrimin e Thaçit në Qeveri vetë do të largohet nga koalicioni qeveritar dhe se në zgjedhjet e ardhëshme parlamentare kur do që të mbahen ato të shkojë në koalicion me Lëvizjen BESA.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 21:30  | D.J. | 7,123 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.