« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Manevski: Mandati i PSP-së për ngritje padi ka mbaruar
mm_28.jpg

Shkup, 20 tetor - Mandati i prokurorisë speciale për vazhdim të hetimeve dhe ngritjes së padive ka mbaruar më 31 korrik të këtij viti, kështu vlerëson ish ministri i drejtësisë Mihajlo Manevski në intervistën e tij të fundit, transmeton Zhurnal.mk

Ai është decid se ka pasur afat prej 18 muajve nga marja e lëndëve deri tek procedurat dhe ai afat tashmë ka mbaruar pasiqë nuk ka mandat.

"Kur ju bëhet kjo pyetje prokuroreve ato thonë se ky problem do të zgjidhet, si do të zgjidhet, cfarë do të bëhet me materialet tjera për të cilat nuk mund të ngriten padi, kjo prokurori po shkel kushtetutën dhe ligjet, edhe prokuroret speciale që japin urdhër për bastisje keqpërdorin pozitën e tyre", ka thënë kështu Manevski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 19:06  | T.E. | 1,211 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.