Zaev i ofroi koalicion PDSH-së
maqedonia
Zaev i ofroi koalicion PDSH-së

Zaev i ofroi koalicion PDSH-së

Shkup, 20 tetor - Kryeministri Zoran Zaev ka deklarauar se dyert për koalicion janë të hapura edhe për Partin Demokratike Shqiptare (PDSH) nëse kjo e fundit e pranon programin Qeveritar dhe projekte për të cilat angazhohet ajo.

"Janë të hapurta të gjitha opsionet për bashkëpunim", deklraoi lideri i LSDM-së dhe kryeministër i Maqedonisë, Zoran Zaev, transmeton Zhurnal.mk

Këtë deklaratë ai e bëri në takimin me qytetarët e Çairit, ku së bashku me kandidatin e BDI-së për kreun e Çairit, Visar Ganiu, prezentuan projektin e Universitetit "Nënë Tereza".

Për ofertën që i është bërë PDSH-së, nuk ka kundër as BDI-ja e Ali Ahmetit.

"Hapësirë për bashkëpunim me PDSH-në ka edhe nga ana jonë", thonë nga BDI-ja për Zhurnal.

© ZHURNAL 20.10.2017, 18:17 | D.J. | 17,921 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."