« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Mësohet çmimi i telefonit BlackBerry Motion
BLACK_6.jpg

BlackBerry këtë vit po tenton të kthehet me një sërë telefonash të ri në treg, të cilët zgjojnë kureshtjen e adhuruesve të këtyre pajisjeve.

Deri më tash kemi parë tre telefona të ri - Keyone, Aurora dhe BlackBerry Motion. BlackBerry Motion kushton rreth 460 dollarë në rajonin e Lindjes së Mesme ku edhe ka debutuar, ndërsa tash janë bërë të ditur edhe çmimet për Evropë.

Çmimi i pajisjes në Britani është 399 funta, derisa në Holandë dhe pjesën tjetër të Evropës shitet me çmim prej 469 eurosh, transmeton KosovaPress.

Telefoni vjen në variant me ngjyrë të zezë, 4GB RAM, 32GB hapësirë të brendshme, procesor  Snapdragon 625 dhe bateri 4000mAh. Pajisja ka sistem operativ Android 7.1, por BlackBerry ka përmirësuar telefonin sa i përket anës së sigurisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 16:34  | L.E. | 640 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.