« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Pse Ibrahimi nuk e uroi Visar Ganiun si fitues në rrethin e parë !?
auto_zeqirja-ibrahimi-620x3301484300249.jpg

Shkup, 20 tetor - Visar Ganiu i BDI-së në rrethin e  parë të zgjedhjeve lokale në Çair fitoi kundrejt kandidatëve të tjerë të partive politike shqiptare, BESA, ASH, PDSH, VMRO.

Ibrahimi në fjalimet e tij shumëherë është paraqitur dhe ka pyetur publikisht se a kanë burrëri personalite të ndryshme politike. A  tregon kjo se Zeqirija Ibrahimi ka mungesë të këtij tipari, sepse ende nuk e ka uruar Ganiun për fitoren në raundin e parë në Çair, shkruan Zhurnal.

Dhe  po ashtu ai në tubimet e tij me elektoratin gjithnjë thoshte se fitues do të jetë që në raundin e parë, se kundër kandidatët e tij do të dështojnë, por ja që doli e kundërta, dhe nga këtu del një pyetje logjike, vallë përse Zeqerija Ibrahimi nuk gëzon mbështetjen nga qytetarët dhe nuk morri besimin që të udhëheqë këtë komunë që në raundin e parë, por tani pretendon votat e partive tjera, e kryesishtë të ASH që e etiketonin si parti jo serioze dhe është kundër bashkëpunimit të pozitës, dhe me fjalor edhe më naiv, që thoshin se janë në shërbim të dikujt tjetër, e sidomos etiketonin se Sela dhe Alenaca për Shqiptarët po shkon në koalicion me të inkriminuar, kurse tani të gjitha këto etiketime, hudhen poshtë, logjikisht vetëm për të realitivizuar debaklin zgjedhor, si në Çair, e më gjerë.

Në opinionin e gjerë flitej se Çairi do të jetë në duart e Besës, ndodhi e kundërta, tani nga presioni që po e merrë Zeqerija Ibrahimi si i dështuar në rrethin e parë, a do të punojë në të gjitha mënyrat që të merrë edhe votat e VMRO-së dhe të ASH-së për në Çair.

Kryeministri Zoran Zaev në një paraqitje të tij kishte treguar se BESA dhe VMRO janë në koalicionim të fshehtë. Por zyrtarisht ende nuk kanë njoftuar opinionin e gjerë këto dy parti politike për koalicionim.

 A do i rritet besueshmëria Ibrahimit në Çair apo sipas rrjedhave ai do të  dështojë politikisht, mbetet që të shihet në zgjedhjet për raundin e dytë kur verdiktin përfundimtar do ta japin qytetarët e Çairit.

 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 14:29  | I.XH | 6,336 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.