Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Akuzë për kundërvajtje ndaj Konevskit, përdor dritat policore në makinën e tij (Foto)
Politiko-Konevski-780x439.jpg

Shkup, 20 tetor - MPB ka ngritur akuzë për kundërvajtje ndaj ish-kryetarit të Komunës së Aerodromit, Ivica Konevski, i cili u ndalua nga policia rrugore pasi në pjesën e parme të makinës së tij ka pasur të vendosura drita të ngjashme me të policisë.

Policia dje gjatë kontrollës i ka larguar dritat nga makina, ndërsa kundër Konevskit është ngritur akuzë për kundërvajtje, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përdorimi i dritave të veçanta dhe me zë të veçantë mund të bëhet vetëm tek makinat të cilat shoqërohen nga policia, makina të qeverisë, si dhe makinat me përparësi kalimi.

Këto rregulla mund t’i përdorin edhe përfaqësues të Prokurorisë Publike, gjatë kryerjes së kontrolleve, Policisë Financiare, Drejtorisë së Doganave, Ministrisë së Drejtësisë dhe tjera.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 14:16  | Xh.I. | 1,436 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.