« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Në rajonin e Pollogut 345 plaçkitje të rënda në nëntë muajt e parë
grab_1.jpg

Tetovë, 20 tetor- Në rajonin e Pollogut në nëntë muajt e parë janë regjistruar 345 plaçkitje të rënda me gjithsej dëme të shkaktuara materiale prej 32 milionë e 840 mijë denarë, informoi zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski.

Sipas të dhënave të tij kjo shifër është për 32 raste më pak në krahasim me vitin e kaluar. Në këto raste 147 kanë qenë nëpër shtëpi dhe banesa, 36 në dyqane, 20 në automjete, pesë plaçkitje të ashtuquajtura të pamëshirshme dhe 45 tentime për plaçkitje të rënda.

"Numri më i madh i plaçkitjeve të rënda janë realizuar me hapje të dhunshme të dyerve hyrëse ose dritareve në hapësirat e bodrumeve, në katet përdhes të objekteve ose me hyrje përmes dyerve të pambyllura. Më tërheqës për plaçkitësit edhe sivjet janë stolitë e arit dhe të hollat, ndërsa janë marrë edhe televizorë, orë, telefona celularë, bizhuteri dhe të tjera. Është karakteristike është ajo që një numër i caktuar i plaçkitjeve të rënda para së gjithash janë të stolive të arit ose të hollat kanë qenë brenda familjare gjegjësisht në to kanë marrë pjesë të afërmit e pronarëve që nuk është dukuri e re dhe e panjohur për rajonin më të gjerë të Pollogut", tha Josifovski.

Në njëjtën periudhë për sivjet janë shënuar 118 plaçkitje nga çka 32 janë vjedhje të energjisë elektrike, 19 të drunjve, 16 të automjeteve, dy të biçikletave dhe motoçikletave dhe të sendeve ose produkteve të ndryshme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 13:43  | L.E. | 641 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.