« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Chrome 62 më shumë paralajmërime për sajtet HTTP
chrome_5.jpg

Google publikoi ditën e sotme Chrome 62 për Windows, Mac dhe Linux. Disa prej të rejave janë përmirësime në API-në Network Quality Estimator, përmirësime në fontet OpenType dhe më shumë paralajmërime lidhur me HTTP.

Versionin më të fundit të Chrome mund ta shkarkoni duke përdorur përditësuesin e shfletuesit ose nga faqja google.com/chrome.

Chrome është më shumë sesa thjesht një shfletues. Me mbi 1 miliard përdorues, është një platformë e rëndësishme për zhvilluesit.

Ndërsa Chrome përditësohet rregullisht, zhvilluesit duhet të sigurohen se po përfitojnë nga avantazhet më të fundit të tij.

Në Chrome 62, API Network Quality Estimator ofron për zhvilluesit më shumë matës të performancës së rrjetit.

Ky verion i shfletuesit fiton mbështetjen për variacionet e tekstit OpenType. Me W3C Media Capture nga elementët DOM, sajtet mund të kapin përmbajtje në kohë reale në formën e MediaStream nga HTMLMediaElements.

Por ndryshimi më i madh i shfletuesit është ajo që Google zbuloi në muajin Prill. Si pjesë e përpjekjeve të kompanisë për të etiketuar sajtet HTTP si të pasigurta, versioni 62 i Chrome i quan të pasigurta ato sajte HTTP që kërkojnë të dhëna personale dhe sajtet HTTP në modalitetin Incognito.

HTTPS është një version më i sigurtë i protokollit HTTP përdorur për të lidhur përdoruesit me uebsajtet.

Kjo fushatë e Google ka filluar që me Chrome 56 në Janar kur uebsajtet që kërkonin të dhëna kartash krediti etiketoheshin të pasigurta. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 13:58  | L.E. | 289 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.