Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Shkencëtarë prej 26 vendeve, institucioneve dhe kompanive në Simpoziumin ndërkombëtar për bujqësi në Ohër
bj_1.jpg

Shkup, 19 tetor- Inovacione dhe modernizim të aktiviteteve pas korrjes, vlerësimi i konsumatorëve për llojet e ndryshme të bioteknologjive në bujqësi, trendet në arsimin e lartë dhe shkencë, janë vetëm disa nga temat që do të prezantohen sot në Simpoziumin ndërkombëtar për bujqësi dhe ushqim në Ohër.

Simpoziumi joformalisht filloi dje, me punëtorinë "Pro-metrofud - infrastruktura për promovimin e metodologjisë dhe ushqimit në ushqyerje", ndërsa zyrtarisht do të hapet sot me fjalimin e rektorit të Universitetit "Shën Cirili dhe Metodi" Nikolla Jankullovski, ministrit të Bujqësisë Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Lupço Nikollovski, dekanit të Fakultetit për Shkenca të Bujqësisë dhe Ushqim (FSHBU) Vjekosllav Tanaskoviq si dhe kryetarit të Bordit organizues të Simpoziumit, Dragi Dimitrievski.

Është paralajmëruar pjesëmarrje e shkencëtareve me renome prej 26-të vendeve, përfaqësues të universiteteve, institucioneve dhe kompanive.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 09:14  | L.E. | 596 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.