Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
‘Shpërthejnë’ mediat ndërkombëtare: Llalla gati arrestin e Tahirit
bnrt-1.jpg

Kërkesa e Prokurorisë së Krimeve të Rënda drejtuar Kuvendit për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit, që më pas i hap rrugë arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm ka bërë jehonë në mediat botërore.

Mediat italiane, franceze e angleze i kanë kushtuar hapësirë zhvillimeve të fundit në Shqipëri.

Sipas tyre, ish ministri i Brendshëm akuzohet për ‘Trafik droge’ dhe ‘korrupsion të zyrtarëve të lartë’.

Disa nga mediat që i kanë kushtuar hapësirë zhvillimeve në Shqipëri:

Euronews: Prokurori i përgjithshëm kërkon arrestimin e ish-ministrit të brendshëm për korrupsion dhe trafik droge.

Miami Herald duke ju referuar Associated Press: Prokurori i Përgjithshëm kërkon heqjen e imunitetit të ish-ministrit.

Media italiane Il Fatto Quatidiano: Arrestimi i trafikantit të drogës përfshin edhe ish ministrin e Brendshëm dhe qeverine.

News Paper of Sicily: Droga nga Shqipëria ne Sicili, kërkesë e re: Arrestmi i ish-ministrit të Brendshëm.

Media franceze Courier des Balkans: Mafia Shqiptare, kushëriri i ish-ministrit te Brendshëm është arrestuar në Itali.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 22:17  | T.E. | 752 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.