Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Asad: Shkatërrimi i terroristëve në Siri u shkaktoi goditje planeve të Perëndimit
assad_1.jpg
Presidenti sirian Bashar Asad e priti shefin e Shtatmadhorisë së Armatës iraniane Mohamad Bageri, i cili ia ka përcjellë përshendetjet nga lideri suprem i Iranit Ajatollah Ali Hamnei "me rastin e fitores në luftën kundër terrorizmit", lajmëruan mediat lokale.

 

Në takimin Asad ka deklaruar se "shkatërrimi i terroristëve në Siri ka shkaktuar goditje shkatërruese" mbi planet e Perëndimit për Lindjen e Afërt".

 

"Një numër i madh i vendeve vazhdojnë t'i mbështesin grupet terroriste", ka thënë ai.

 

Gjenerali iranian ka deklaruar se "qëllim i vizitës në Damask është që të përpilohet strategjia për koordinim dhe bashkëpunim ushtarako-teknik me Sirinë në fazë të re - pas sukseseve të mëdha të frontit".

Bageri gjithashtu ka thënë se Irani do të vazhdojë ta mbështesë pushtetin dhe popullin e Sirisë, derisa nuk u kthehet siguria, si dhe do të ndihmojë për rindërtimin e pas luftës.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 21:05  | T.E. | 635 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.