« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
flakron-696x464-660x330_4.jpg

Shkup, 19 tetor - Aleanca për Shqiptarët (ASH), partia e Ziadin Selës thotë se bashkëpunimi me Lëvizjen BESA në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale nuk cënon pjesmarrjen e saj në koalicionin qeveritar. Zëdhënësi i ASH-së, Flakron Bexheti thotë se pa ASH-në kjo qeveri nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane.

"Marrëveshja jonë me Lëvizjen BESA nuk e e prish konceptin qeverisës. Kjo është një tezë e imponuar nga BDI, për arsye se janë të zemëruar pse kemi një marrëveshje para rrethit të dytë të zgjedhjeve lokale me Lëvizjen BESA, por ato nuk vendosin se kush do të jetë pjesë e qeverisë, ajo ishte marrëveshje midis kreut të Alencës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev", thotë për tv Telma, Flakron Bexheti, zëdhënës i ASH-së, transmeton Zhurnal.mk

Sipas tij, bashkëpunimi me Lëvizjen BESA nuk na çon ASH-në në rrugë kundër LSDM-së, edhe pse sipas BEXhetit edhe partia e Selës ka vërejtetjet e veta për shkak të koalicionit në zgjedhjet lokale midis BDI-së dhe LSDM-së.

"Kemi mirëkuptim për shkak se betja ishte që të fitohet Shkupi, gjegjësisht kishte nevojë për votat e shqiptarëve të Shkupit që të fiton Shilegov. Presim që kryeministri Zaev, në rrethin e dytë të zgjedhjeve të jetë neutral për shkak se mirata jonë në këtë koalicion qeverisë është më se qartë, pa ne kjo qeveri nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane", nënvizon Bexheti.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 19:31  | D.J. | 5,929 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.