« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Vjedhja në “Tutunska Bankë”, të arrestuarit pranojnë fajin
banka_4.jpg

Shkup, 19 tetor - Katër të dyshuar për vjedhjen në bankën “Tutunska” pranan fajin në gjykatë. Ata vetë u shprehën fajtor se me paramendim dhe disa herë rrishtas, kanë shfrytëzuar pozitën e tyre dhe duke njohur procesin e punës së bankës, në mënyrë të jashtligjshme kanë përvetësuar mjete me vlerë prej 400 mijë frankësh zviceriane dhe 375 mijë eurosh.

Në datën 10 prill poashtu kanë vjedhur 2 milion franka zviceriane dhe 270 mijë euro. Edhepse pranuan përgjegjësinë për lëndët për të cilat ngarkohen, të akuzuarit nuk treguan se çfarë kanë bërë me paratë.

Seanca e radhës gjyqësore është caktuar për në datën 27 tetor kurse procedura për secilin prej të akuzuarve vazhdon ndaras.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 19:22  | T.E. | 1,604 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.