Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Lëshimi në iOS 11 lejon personat e paautorizuar të qasen te fotot në iPhone
ios11_4.jpg

Një dobësi e re është gjetur në sistemin operativ më të ri të Apple, iOS 11 i cili duket se prek të gjitha pajisjet që tashmë kanë instaluar këtë version.

Duke bërë disa hapa shumë të lehtë personat e paautorizuar mund të qasen te fotot në pajisjet që kanë të instaluar iOS 11.0.3 si dhe beta iOS 11.1, transmeton koha.net.

Ky lëshim është zbuluar nga një kanal në Youtube, i quajtur iDeviceHelp.

E tëra që personat e paautorizuar duhet të bëjnë është që të dinë numrin e atij iPhone që dëshirojnë të shikojnë fotot, e që kjo mund të gjendet shumë lehtë vetëm duke pyetur Siri, dhe të bëjnë disa hapa, sikurse që shihen në video, për të hyrë te fotot e atij iPhone që dëshirojnë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 16:45  | L.E. | 406 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.