« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Samsung prezantoi gjeneratën e dytë të asistentit virtual Bixby 2.0
smss_4.jpg

Samsung prezantoi ditën e sotme gjeneratën e dytë të asistentit virtual Bixby të quajtur Bixby 2.0.

Kjo gjeneratë ka në fokus shtëpitë inteligjente tha Samsung gjatë konferencës vjetor të zhvilluesve që po mban në San Francisco, duke pozicionuar asistentin si një konkurrentë më të drejtpërdrejtë me Amazon Alexa dhe Google Assistant.

Sipas kompanisë Bixby do të ketë një gjuhë më natyrale dhe do të parashikojë më lehtësisht nevojat e konsumatorit.

Versioni i ri i Bixby shërben si një qendër kontrolli për ekosistemin e pajisjeve ku përfshihen televizorët, telefonët, frigoriferët e një mori pajisjesh me akses në internet.

Ashtu si Alexa dhe Google Assistant, Bixby 2.0 do të hapet për zhvilluesit të cilët duan të integrojnë aplikacionet dhe shërbimet e tyre. Nga dita e sotme mjetet e zhvillimit të Bixby do të ofrohen për zhvilluesi në fazën beta.

Samsung prezantoi për herë të parë Bixby së bashku me Galaxy S8-ën në Mars por u deshën ca muaj përpara se të mbërrinte për herë të parë në Kore dhe SHBA.

Samsung më pas shtoi mbështetjen për 200 gjuhë. Mbetet e paqartë sesi Bixby do të përmirësojë eksperiencën e përdoruesve ndërsa një mundësi ngelet mbështetja që pritet ti ofrojnë zhvilluesit. /PCWorld Albanian

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 16:41  | L.E. | 368 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.