« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Kryemadhi: Tahiri nuk është dru i shtrembër, por degë në trungun e kalbur të Ramës
screenshot-5_1508414746-4311283.jpg

Tiranë, 19 tetor - Nga Berati, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është referuar reagimit të djeshëm të kryeministrit, i cili ndër të tjera shkruante se ashtu si kudo dhe kushdo, edhe PS ka drurët e saj të shtrembër, një frazë kjo e cila duket si një konotacion direkt për Saimir Tahirin.

Kryemadhi shprehet se Rama nuk tregon të gjithë të vërtetën, pasi Tahiri, për të cilin tashmë kërkohet dhe arrestimi, nuk është një “dru i shtrembër”, por një nga shumë degët e trungut të kriminalizuar të kryeministrit Rama. Sipas Monika Kryemadhit, Edi Rama ka rënë moralisht si kreu i qeverisë së shqiptarëve.

“Krimi i organizuar po uzurpon ekonomine shqiptare. Edi Rama ka rene moralisht si kryeminister. Tahiri nuk eshte dru i shtrember, por dege ne trungun e kalbur te Edi Rames. Edi Rama kryeqezoi Ps me krimin e organizuar dhe polli Rilindjen.”-deklaroi Kryemadhi.

Kryemadhi ka sulmuar ashpër dhe kreun e policisë Haki Çako, i cili disa orë më parë lajmëroi shkarkimin e drejtuesve të policisë së Elbasanit për paaftësi në zgjidhjen e përplasjes që ndodhi në shtator, mes efektivëve të policisë dhe “audit” të blinduar.

“Cako ushtar i krimit. Kupola e krimit te organizuar eshte ne kryeministri. Rama gelltiti corben e Sajmirit, dhe po i bie me qafe policeve te ndershem. Cako i pari qe duhet shkarkuar”- shtoi kryetarja e LSI./Gazeta Express

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 15:48  | Xh.I. | 539 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.