Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Shfaqja ruse "Bisha" më e mira në eficionin e 11-të të festivalit "Skupi"
../Store/teee_5_1_small.jpg

Shkup, 19 tetor- "Bisha" në regji të Sergej Fedotovit nga teatri "U Mosta" nga Perm, Rusi, e fitoi çmimin për shfaqje më të mirë në edicionin e 11-të të Festivalit teatror ndërkombëtar "Skupi".

Vendimin e solli juria treanëtarëshe - Vebi Qerimi, Gjorgji Jolevski dhe Lluka Kortina.

Festivali u mbyll mbrëmë me performimin e shfaqjes së fundit nga programi i sivjetmë - "Shërbëtoret" nga Teatri kombëtar "Ivan Vazov" nga Sofja.

Nga hapja më 12 tetor u performuan edhe shfaqjet "Shtëpia e Bernarda Albas"nga Teatri "Andon Çajupi" nga Korça, Shqipëri, "Matriti" i Teatrit të qytetit Gjakovë, Kosovë, monodrama izraelite "Pi duhan si burrë", i inspiruar nga jeta e Frida Kallos, "Vizione nga shekulli i argjendtë" i Qendrës për dekontaminim kulturor nga Beogradi dhe "Fol Medeja" i kompanisë teatrale "Jirjirak" nga Teherani. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 12:38  | L.E. | 468 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
Javë mjaft e ftohtë, vikendi nën -11 gradë C
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.