"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Të dyshuarit për dhunën ndaj Selës do të përgjigjen për veprën “tentim vrasje”
dhunuesit-780x439.jpg

Shkup, 19 tetor - Oliver Oshavkovski, Sasho Senkov dhe Nikollçe Dimitrievski janë të dyshuarit për sulmin ndaj Ziadin Selës, në natën e 27 prillit, njoftoi sot Prokuroria Themelore.

Në kumtesë thuhet se me këto tre persona, të cilët u njohën nga qytetarët përmes fotografive që publikoi MPB-ja, hetimet janë zgjeruar për veprën penale “tentim vrasje” e dënuar me nenin 123, 19 dhe 22 të Kodit Penal, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjykatësi i procedurës paraprake mbrëmë ju shqiptoi masën e paraburgimit prej 30 ditëve për tre të dyshuarit.

Përveç kësaj, paraburgim prej 30 ditëve gjykatësi vendosi edhe për personin e pestë Aleksandar Janevski Toshta, i cili u arrestua për të njëjtën vepër, ndërsa për shkak të gjendjes së tij shëndetësore gjykatësi shtyu vendimin e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 10:47  | Xh.I. | 1,281 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.