« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Për shkak të LSD-së secila foshnje në Maqedoni lindë me borxh 1.500.000 denarë
vmro_4_2.jpg

 

Shkup, 19 tetor - Borxhi publik secilën ditë nga këto pa përgjegjësi, të paaftë dhe lakmitar në qeveri arrin nivel historik, pa treguar si shpenzohen paratë të cilat me kamatë nesër do ti kthejnë qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme në Republikën e Maqedonisë.Lidhja Social Demokrate në përqindje e futi në borxh secilin qytetar për 16.605 Denarë, dhe një familje  4 antarëshe e futi në borxh për 66.420 Denarë, theksohet në komunikatën e VMRO-DPMN-së, transmeton Zhurnal.

Nga VMRO-DPMNE theksojnë  po ashtu  se se nga lakmia e LSD-së dhe Zoran Zaev në Republikën e Maqedonisë, secila foshnje lind me borxh prej 1.500.000 Denarë.Kjo nënkupton se secila foshnje e posalindur lind në hipotekë për të ardhmen e tij.Kjo nuk mund të thuhet se është jetë të cilën e premtuan para zgjedhjeve.

LSD-ja nuk mundet që gjithmonë ta fus në borxh shtetin, dhe më pas të mos realizon asnjë investim kapital.

Republika e Maqedonisë nuk do të ketë hapësirë për huamarrje të reja, kurse për të gjitha huamarrjet të cilat i bëri dhe po vazhdon që ti bëjë, qeveria lakmitare, pa përgjegjësi dhe e pa aftë e Zoran Zaevit.

 

Për këto huamarrje anti ligjore dhe keqpërdorime f inanciare nga LSD-ja dhe Zaev duhet patjetër të ketë dhe do të ketë përgjegjësi dhe revizion. Qytetarët munden që ta dënojnë këtë lakmi të LSD-së dhe Zoran Zaevit, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMN-së.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 10:42  | I.XH | 973 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.