« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Projekti kryesor i Elon Musk arrin në Porto Riko
TESLA_16.jpg

Përpjekjet e Elon Musk për të rikthyer elektricitetin në Porto Riko po marrin formë.

Një dërgesë e re e sistemeve të baterive Tesla Powerpack ka ardhur në ishull, disa ditë pasi CEO foli me guvernatorin Ricardo Rossello rreth përdorimit të teknologjisë së kompanisë për të rivendosur rrjetin elektrik të goditur nga uragani.

Rossello tha se Porto Riko kishte potencialin për t’u bërë një “projekt anësor” për Teslën, një demonstrim i profilit të lartë të shkallëzimit të baterive të kompanisë dhe sistemeve të energjisë diellore.

Jose Valiente ndau një imazh me Electrek të Tesla Powerpacks të rreshtuar në Aeroportin Ndërkombëtar Luis Munoz Marín në San Juan, kryeqytetin e Puerto Rikos. Imazhet, të botuara të dielën, tregojnë se Powerpacks po vijnë, të gatshëm për dërgesë për të ruajtur energjinë e rrjetit.

Perderisa Tesla Powerwall ruan rreth 13.5 kilovat orë energji, që synon një instalim në shtëpi, Powerpack ka 210 kilovat-orë dhe është menduar për përdorim me burime të ripërtëritshme të energjisë për të siguruar një furnizim të vazhdueshëm të energjisë edhe kur nuk gjeneron energji elektrike . Paketat gjigante, të ruajtura në mbulime të mëdha gri, godasin një figurë imponuese.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 14:01  | L.E. | 558 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.