Brabus i futet punës edhe në modelin GLC Coupe- AMG (Foto)
auto
Brabus i futet punës edhe në modelin GLC Coupe- AMG (Foto)

Brabus i futet punës edhe në modelin GLC Coupe- AMG (Foto)

Meqenëse jo të gjitha modelet e Brabus mund të jenë "Rockets" , është mirë të dihet se akorduesi gjerman dëshiron të lidhet me çdo konsumator të Mercedes-Benz që është i interesuar në punën e tyre.

Brabus fillimisht paraqiti punën e tyre GLC dhe GLC Coupe në muajin shkurt, me porosi të disponueshme si aliazhet e reja, grilë të re, pedale të aluminit dhe dysheme mat.

Megjithatë, nëse zotëroni një GLC Coupe që tashmë është e pajisur me paketën AMG Line, Brabus do të përforcojë më tej  këtë crossover, duke shtuar një spoiler të pasmë, distinktivë me porosi, rrota të reja dhe pak më shumë fuqi.

GLC Coupe e paraqitur këtu është e pajisur me kostumin B25.2 të Brabus, i cili merr GLC 250 Coupe në 245 PS dhe një total prej 400 Nm çift-rrotullues.

Kjo do të thotë se shpejtësia 0-100 km/orë mund arrihet për 7 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 227 km/orë. 

© ZHURNAL 19.10.2017, 10:10 | L.E. | 1,353 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."