« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
« Lajmi i fundit » Arrestohen në Selanik, Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski
22554735_10157085537499466_8262027756027893863_n.jpg

Shkup, 18 tetor - Ish shefi i drejtorisë së V të DSK Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski sipas informacioneve të fundit janë arrestuar në Selanik, transmeton Zhurnal.mk

Që të dy akuzohen nga PSP për përgjim të paligjshëm të mijëra qytetarëve përmes keqpërdorimit të sistemit të përgjimit në MPB dhe shkatërim fizik të sistemit për përgjime që të mos lënë gjurmë masive të shkeljes së të drejtave dhe lirive të njeriut, ndërkohë që PSP i akuzon ato në rastet Fortesa dhe Target.

Për ata ishte lëshuar fletëarrest ndërkombëtarë më 27 korrik pasiqë policia nuk arriti t'i gjejë në shtëpitë e tyre. Grujevski është i akuzuari kryesorë në Fortesa dhe Targer, Boshkovski megjithatë sipas akuzave është ai që ka bërë të gjitha me urdhër të Grujevskit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 23:26  | T.E. | 4,678 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.