"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Gjykata pranon akt paditë për `Trust dhe Total`, seanca e parë për Sead Koçanin më 7 nëntor
Sead-Kochan-701x502.jpg

Shkup, 18 tetor - Gjykata themelore Shkupi 1 ka pranuar akt paditë për rastit Trust ku i akuzuar është biznesmeni dhe pronari i Tv Nova, Sead Koçan, ndërkohë që seanca e parë është caktuar për më 7 nëntor. Akt padia për Trust është shkruar në 57 faqe prej të cilave 50 përmbajnë dëshmi, PSP për këtë rast ka dëgjuar dhe shumë dëshmitarë, transmeton Zhurnal.mk

Sipas akt akuzës, njerëzit e parë të Trans Met, Sileks Nemetal dhe Vato, kanë falsifikuar dokumentacione për të përfituar tenderë nga kompania shtetërore Elem në vitin 2011. Konzorciumi sipas PSP me dokumentacione të rrejshme ka treguar se ekziston mekanizëm si kusht për të marë tender. Në këtë mënyrë ato kanë përfituar mbi 17 milion euro. Ky rast del nga një prej audio inçizimet e përgjimeve dhe dy tjera të cilat nuk janë publikuar akoma.

Mësohet se gjykata ka pranuar edhe akt padinë për rastin Total ku i akuzuar është gazetari dhe biznesmeni Dragan Pavloviq Latas për mospagesë të tatimit, por për këtë lëndë akoma nuk është caktuar seanca.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 19:04  | T.E. | 1,116 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.