"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Spanja kërcënon Kataloninë me heqje të autonomisë
skynews-spain-barcelona-catalan-independence_4123083.jpg

Spanja do të suspendojë autonominë e Katalonisë nëse udhëheqësi nuk heq dorë nga kërkesa për pavarësi ka thënë deputetja spanjolle.

Qeveria e Katalonisë ka insistuar që nuk do t’i plotësojnë kërkesat e Madridit pas votimit të shkëputjes së bisedimeve, shkruan BBC.

Janë mbajtur protesat për dënimin e dy udhëheqësve të separatistëve sikurse janë Jordi Sanchez dhe Jordi

Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy është në dijeni për gjendjen aktuale por fakti që ai dhe qeveria e tij publikisht po diskutojnë për e ndërrimin e Nenit 155, tregon se sa të turbulluara janë marrëdhëniet në mes Madridit dhe Katalonisë, transmeton Kosova Press.

Sanchez dhe Cuixart po hetohen për protestën e mbajtur me 20 shtator në të cilën turma kishte bllokuar offcerët civilë në një ndërtesë në Barcelonë, regjionin e Katalonisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 19:37  | T.E. | 632 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.