« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Ministri iranian i Naftës i gatshëm të bashkëpunojë me bizneset amerikane
xhaa-650x358.jpg

Ministri iranian i naftës, Bijan Zanganeh, ka thënë se ai është i gatshëm të bëjë biznes me kompanitë amerikane të naftës edhe pse Shtetet e Bashkuara ende i ndalojnë ato të veprojnë në vend.

“Kompanitë amerikane mund të vijnë në Iran dhe të përfitojnë, kështu që presidenti Donald Trump, nuk do të jetë i mërzitur”, tha Zanganeh.

“Ne nuk jemi të kufizuar për të punuar apo negociuar me kompanitë amerikane me qëllim të zhvillimit të burimeve të naftës dhe gazit të Iranit. Nëse ata duan, ne jemi të gatshëm të bisedojmë me ta që nga nesër”, u shpreh Zanganeh.

Megjithëse shumica e vendeve hoqën kufizimet për kompanitë e naftës dhe gazit në Iran pasi u nënshkrua marrëveshja bërthamore e Teheranit me fuqitë botërore të vitit 2015, Shtetet e Bashkuara nuk i hoqën kufizimet.

Trump, ditë më parë ka kërkuar ndryshime në marrëveshjen bërthamore në mes të fuqive botërore dhe Teheranit, ai kritikoi evropianët për pjesëmarrje në projektet e Iranit për energji.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 15:16  | Xh.I. | 365 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.