« EKSKLUZIVE » Pas 11 vitesh në krye të policisë së Dibrës vjen një shqiptar, në Tearcë një kryeshef..
« Reagon elita e fudbollit » Zëdhënësi i FFM-së, Zlatko Andonovski bënë tifozin anti-shqiptar, kërkohet shkarkimi ..
« Analizë » Zaev arriti t'i bind partitë shqiptare se për momentin politika e jashtme është prior..
« Analizë » Ballkani në NATO, garanton paqe dhe imunizim në sferën e sigurisë
LSDM: VMRO-DPMNE i pranoi dëmet që i shkaktoi gjatë qeverisjes kriminale 11 vjeçare
sdsm_6.jpg

Shkup, 18 tetor - LSDM përmes një komunikate për media kanë theksuar se VMRO-DPMNE vet po konstaton dhe i pranon dëmet nga qeverisja e tyre kriminale 11 vjeçare.

"Koha kur paratë e qytetarëve u shpenzuan për luks dhe interesa kriminale të Nikolla Gruevskit, përderisa qytetarët dhe shteti po zhyteshin në varfëri, përfundoi. Qytetarët në zgjedhje fer, të lira dhe demokratike, dhe sipas vullnetit të tyre i dhan fund qeverisjes 12 vite e gjysëm me kriminalitet dhe e paaftë për të qëverisur nga ana e VMRO-DPMNE-së në nivel lokal.Në Maqedoni po vjen jeta, Qeveria e udhëhequr nga LSDM vazhdon të punon me përgjegjësi dhe nder për ti realizuar masat që janë në interes të qytetarëve që sjellin jetë për të gjithë. Ekonomia po ringjallet, pagat dhe pensionet po rriten, janë zgjidhur probleme shumëvjeçare në kategori të ndryshme të qytetarëve, po zvogëlohen shpenzimet për jetë dhe gjithnjë e më shumë para po kthehen tek qytetarët në buxhetet familjare", thuhet mes tjerash në komunikatën e LSDM-së.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 14:55  | Xh.I. | 1,123 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tre të plagosur pas një rrahje në Tetovë, ja detajet
Detaje rreth vdekjes së aktorit Art Kurti
Ja çfarë bën nënkryetari i Mekës për Mohamed Salah
« EKSKLUZIVE » Pas 11 vitesh në krye të policisë së Dibrës vjen një shqiptar, në Tearcë një kryeshefe shqiptare
Dje kolegu i saj ndërroi jetë, çfarë bën sot ‘Xhakarta’
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.